Bekilli Bıttım Sabunu Satan Firma

Bekilli Bıttım Sabunu Üreticisi +90 532 343 64 49

Bekilli bıttım sabunu satıcısı ve üreticisi olan Berrak Organik olarak istediğiniz miktarda 0,5 kg, 1kg, 2kg, 3kg, 4kg, 5kg yada daha fazla miktarlarda bıttım sabununu Türkiye’nin her yerine kapınıza kadar yollamaktayız.

Berrak Organik olarak doğallıktan yanayız. Bıttım sabunu ürünlerimizi doğal yollarla üretilmektedir. Bıttım sabunu cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmakta olan doğal temizlik ve cilt bakım ürünüdür. El yapımı doğal yağlardan elde edilmektedir.

Bıttım sabunu “çitlembik ağacı” olarak bilinen ve ülkemizde birkaç şehirde yetişen fıstık türüdür. Yöre halkı “Menengiç” olarak isimlendirir. Antep fıstığının anaç ağacı Pistacia Vera olarak bilinir ki Latincede bıttım “Pistacia Terebintus” adlandırılır. Fıstık üretimi ağaçların aşılanması ile yapılmaktadır. Pistacia Lentistus ağacı Pistacia Vera ağacıyla aynı aile türünden olan ağaçtır ama Pistacia Lentistus ağacı Ege bölgesinde sakız elde edile bir ada ağacıdır.

Fıstık kaynatılma ve öğütülme işleminden geçer. Bu işlemde yağla birlikte diğer mineralleri de ayırma işlemi gerçekleşir. Bu işlemden elde edilen çözeltiler sabuna dönüştürülür ve bıttım sabunu elde edilir. Bıttım sabununun cilt için yararları ise: Ergenlik döneminde oluşan ve geçmeye sivilceleri azaltır, stres kaynaklı oluşan sivilceleri minimuma indirir, yağdan oluşan bıttım sabun yağlı ciltler için oldukça etkilidir, yüzde ve vücudun diğer bölgelerindeki siyah noktalar için oldukça etkilidir, akne şikâyetlerinizi de minimuma indirger.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

Bıttım sabunu kullanım şekli normal sabun kullanımı gibi duşta kullanılır. Saç için kullanımda masaj yaparak uygulanması hem rahatlatıcı hem de sabundaki yağ ve minerallerin saç kökü ve cildinize temas halinde etkili olmasını sağlar. Bunun dışında bıttım sabununu vücudunuzun hangi bölgesinde rahatsızlık varsa o alana su ile birlikte masaj yaparak uygularsanız etkisini daha sağlıklı gözlemleye bilirsiniz. Cilde doğal ürünlerin direk temas halinde olarak uygulanması tedavi konusunda en hızlı yöntemdir.

Bıttım Sabununun Faydası Var Mıdır?

Sabun en temel temizlik maddesidir. Organik sabunlar ciltteki yağlanmayı, sivilceleri, sarkmaları, kırışıklıkları, cilt hastalıklarını gidermek için fazlasıyla etkilidir. Bıttım Sabununun doğal oluşuyla cildinizdeki etkisini en kısa sürede gözlemleyeceksiniz. Ayrıca saç bakımında Bıttım sabunu tercih ettikten sonra şampuana, saç kremine ve saç bakımı için bıttım sabunun dışında hiçbir ürüne ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Bıttım sabununu saçlarınız için düzenli kullandığınız zaman hem yağ oranını ayarlayacak hem güçlenmesini sağlayacak hem de gürleşmesi için yüksek düzeyde etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Bıttım sabunu ciltteki enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur bu sayede de cilt hastalıklarında onarıcı etki göstermektedir. Her yaşın kullanabileceği organik bir üründür. Cilt hastalığı olarak: Sedef hastalığı, mantar hastalığı, saç dökülmesi, kepek sorunu, sivilceler, varisler,  siyah nokta gibi birçok sorunda bıttım sabunu etkilidir.

Bıttım Sabunun Faydası Nedir?

Bıttım sabunu saç dökülmesini neredeyse tamamen durdurmaktadır. Saç dökülmesini, kepek oluşumunu, saç tellerinin zayıflamasını gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda saçın yağ oranının dengelenmesinde de etkili olmaktadır. Bu faydaların yanı sıra saç renginizin geri gelmesini de sağlamaktadır. Zamanla beyazlaşan, yıpranan, rengini yitiren saçların bıttım sabununu düzenli kullanınca bir süre sonra daha sağlıklı olduğunu ve renginin canlandığını gözlemleyebileceksiniz.

Diğer bir faydası da saça bakım yapmak olmasıyla birlikte saç diplerindeki yaralara karşıda antibiyotik tedavi uygulayan Bıttım sabunu yaraların iyileşmesini sağlamaktadır. Bıttım sabun vitamin olarak beslediği mineraller sayesinde cildin minerallerini karşılamaktadır.

Bıttım sabunun faydaları: Saç dökülmesine karşı, akne giderici, Sivilce problemlerine karşı, sedef ve egzama gibi cilt sorunlarında etkili yan etkisi bulunmayan doğal sabundur. Cilt sorunlarında güvenilir ve etkili bitkisel tedavi için Berrak Organik’e başvurun.  

Bıttım Sabununun Doğal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Doğal ürünlerin taklitleri oldukça yaygındır. Tüm bitkisel doğal ürünler taklit edilme sorunuyla başa çıkma çabası içerisindedir. Görsellikle taklit edilebiliniyor fakat fiyat, koku, renk ve oluşan sonuç doğal olup olmadığını anlamanın yolları arasındadır. Bıttım sabunun renginin daha açık olması doğal olmadığının göstergesidir.

 Bıttım Sabun Mardin mi? Siirt mi?

Organik olan Bıttım sabunu Mardin, Gaziantep ve Siirt olmak üzere üç şehrimizde üretilmektedir. Bu üç şehir aynı bölgede olup aynı tür ağaçlardan elde edilen fıstıkla yapılan bıttım sabunları arasında bir fark bulunmamaktadır. Tek fark fıstığın işlenmesinden kaynaklı oluşan ton farklılığıdır. Bıttım sabunu üretimi yapan üreticiler bulunan bölgedeki çiftçilerdir. Yani doğal ve organik olarak güvenerek alıp kullanabilirsiniz. Sivilcelere, aknelere, cilt rahatsızlıklarına ve saç bakımına önemli düzeyde etlidir. Kullandıkça faydasını göreceksiniz. Biz Berrak Organik olarak uygun fiyatla müşterilerimize doğallığı ve kaliteyi sunmaktayız.

BITTIM SABUNU İLE İLGİLİ

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu bölgesinde üretilir ve “botan sabunu” olarak da adlandırılmaktadır. Bıttım sabunun özelliği tamamen bitkisel olmasıdır. Yabani fıstıktan yapılması ve el emeği ürün olması da en önemli özelliğidir. Bıttım sabunu bıttım yağı ve menengiç yağından üretilmektedir.

Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabununun en önemli özelliği tamamen doğal olmasıdır.Bıttım sabunu saç bakımı, kepek, saç dibi yaraları, yüz ve vücut sivilceleri, cilt rahatsızlıkları olarak egzama, mantar, sedef, akne, varis gibi alanlarda oldukça faydalı bir üründür.  Bıttım sabununu düzenli kullandığınızda etkilerini gözle görebileceksiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Bıttım sabunu doğal bir üründür herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Siirt bölgesine aittir ve el emeği ile yapılır. Aşılanmamış fıstık ağaçlarında yetişen meyveler bıttım sabunun temel maddesi olarak kullanılmaktadır. El değirmenlerinde dövülen fıstıkların yağ ve minerallerine ayrılmasıyla 12 saat süreyle kaynatılır. Sonrasında kalıplara dökülerek soğuyunca kesilir. Böylece bıttım sabunu hazır olur.

Bıttım Sabunu İşe Yarıyor Mu?

Bıttım sabununun bitkisel oluşu ve içerisinde katkı maddesi bulundurmaması etkili olmasında oldukça önemli bir özelliktir. Bitkisel olması ciltte herhangi bir hasarın oluşmasını önler. Bıttım sabunu son zamanlarda oldukça popüler bir üründür. Saç ve cilde oldukça faydalıdır. 

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı?

Bıttım sabunu saç çıkarma da oldukça etkilidir. Cilde iyi geldiği gibi saça da son derece iyi gelmektedir. Organik oluşu saç köklerinde verimliliği artırır ve dökülmeyi minimum düzeye indirir. Ayrıca kepeğe de son verirken saç tellerinin güçülülüğünü de arttırır. Bıttım sabunu ölü hücreleri besleyerek saçların çıkmasında verimli olur.

Bıttım Sabunu Nasıl Alınır?

Bıttım sabunu belirli kalıplarla satılmaktadır. Bıttım sabununun verimli olması için doğal olması gerekmektedir. Bu yüzden satın alırken en çok doğal olup olmadığına dikkat edilmelidir. Doğru satıcıdan doğru ürünü aldığınıza emin olmalısınız.  

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabunu kullanım şekli normal sabun kullanımı gibi duşta kullanılır. Saç için kullanımda masaj yaparak uygulanması hem rahatlatıcı hem de sabundaki yağ ve minerallerin saç kökü ve cildinize temas halinde etkili olmasını sağlar. Bunun dışında bıttım sabununu vücudunuzun hangi bölgesinde rahatsızlık varsa o alana su ile birlikte masaj yaparak uygularsanız etkisini daha sağlıklı gözlemleye bilirsiniz. Cilde doğal ürünlerin direk temas halinde olarak uygulanması tedavi konusunda en hızlı yöntemdir.

Bıttım Sabunu İçeriğinde Ne Var?

Bıttım sabunun içinde aşılanmamış kendiliğinden gelişen fıstık ağacından toplanan meyvelerin çiftçiler tarafından dövülme aşamasında oluşan yağ, mineral ve su bulunmaktadır.  Katkı maddesi bulunmayıp doğal bir üründür. Bıttım sabununun bu şekilde doğal olması saç ve cilde fazlasıyla katkı sağlamasında büyük etkendir.

Bıttım Sabunun Fiyatı?

Bıttım sabunu oldukça doğal olduğu için el emeğiyle yapılmaktadır. Bundan dolayı da diğer ürünlere göre bıttım sabunu daha pahalı bir üründür. Sizde gözlemlerseniz diğer ürünlere göre hem saç hem de cilt için daha etkili olduğunu fark edeceksiniz. Bu yüzdende hem organik hem de etkili olması fiyatına göre oldukça uygun olduğunu göstermektedir.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabununun üretilme aşaması tamamen el emeği ve organik üründür. Üründe herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Bıttım sabununu internet üzerinden sipariş vererek ya da doğal ürünlerin satıldığı aktarlardan alabilirsiniz. Etkili sonucun elde edilmesi için ancak Bıttım sabununun orijinal olması ve düzenli kullanılmasıyla mümkündür. Bu yüzden sipariş verirken yöresel tedarikçilerin olduğundan emin olmalısınız. Bıttım sabunu Mardin’de “botan sabunu” olarak da bilinmektedir. Türkye’de Siirt ve Gaziantep’de yetişen yabani fıstık olarak bilinen bıttım meyvesinin en çok bulunduğu bölgedir. Ancak Siirt bıttım sabunu yüksek ısıda kaynatılarak hazırlanır. Her şekilde farklılık göstermemektedir.

Bıttım Sabunu Ödemesini Nasıl Yapıyoruz?

Bıttım sabununu internet üzerinden tedarikçiden sipariş verip kargoyla talep etmeniz durumunda teslimatla ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Veya güvenilir bir şekilde internet sitemizden eft ya da kapıda ödeme olarak sipariş verebilirsiniz 2-3 gün içerisinde ürün adresinize teslim edilecektir.

Gönderimi Nasıl Yapıyoruz?

Bıktım sabunu ürün siparişini internet aracılığıyla tedarikçiden sipariş etmeniz durumunda teslimat adresinize kargoyla gönderim sağlanmaktadır. Güvenli internet sitesinde bulunan kredi kartıyla ödeme sisteminden ödeme gerçekleştirmeniz halinde de 2-3 gün içerisinde ulaşacak şekilde kargoyla gönderim sağlanmaktadır.

Hasarlı veya Yanlış Ürün Alınca Ne Yapmalıyım?

Hasarlı veya yanlış gelmesi durumunda tüketici haklarından dolayı değişim ya da iade edilmesi söz konusudur. Bu gibi durumlarda tedarikçi ile irtibata geçmeniz sorununuzun giderilmesi için yeterlidir.

Hemen Arayın